Questy to gry terenowe, w których rymowana opowieść prowadzi grającego, lub grupę grających w opisywane miejsca. Należy rozpoznać i wpisać do wydrukowanego folderu, lub otworzonej w telefonie aplikacji gry, szukane słowa, np. nazwę ulicy. Po przejściu trasy i zakończeniu gry należy z wpisanych wcześniej słów wybrać zaznaczone litery, które utworzą hasło pozwalające znaleźć ukryty skarb.

Quest Świat legend

Panoramy Krasnegostawu Krasnystaw

Książka Bajdy wierutne

link do questu: Quest Świat legend

wersja do wydruku: Quest Świat legend

Krasnostawski świat legend jak sama nazwa wskazuje to quest oparty na fabule opowiadań zamieszczonych w książce „Bajdy wierutne, czyli 12 legend na XII wieków Szczekarzewa – Krasnegostawu”.

Quest Lśniący diament

Niesiecki 1

Niesiecki 4

link do questu: Quest Lśniący diament

wersja do wydruku: Quest Lśniący diament

 

 Lśniący diament w koronie Krasnegostawu to quest oparty na historii życia Kaspra Niesieckiego – jezuity, który w krasnostawskim kolegium spędził ponad 20 lat. Owocem jego pracy jest wielki herbarz „Korona Polska…”, na którym opierała się nie tylko polska heraldyka. Kasper Niesiecki wybitny polski heraldyk spoczywa w krypcie kościoła św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie.

 

Wydruk folderu wymaga ustawienia drukarki na orientację poziomą i druk dwustronny przy przerzuceniu kartki wzdłuż krótkiej krawędzi. Po wydrukowaniu kartkę należy złożyć na trzy części.
Obie gry nie są jeszcze całkowicie ukończone, ale można z nich już korzystać i próbować swoich sił w znajomości historii i topografii Krasnegostawu.